| Andry01 a întrebat:

Pare ca Facebook a schimbat iar ceva setari, astfel ca eu nu mai reusesc sa creez Poveste in Pagina Business, de pe desktop. Se pare ca de la poza de profil a paginii nu mai avem aceasta optiune. Stie cineva cum pot crea Poveste pe Pagina? Multumesc

10 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Probabil or fi ceva buguri fiindca urmeaza sa se lanseze noua interfata grafica.

| mgtow a răspuns:

Noua interfata e naspa dar se va modela in timp. Mi se pare ciudata si mai greu de folosit

| Andry01 explică (pentru mgtow):

Ma bucur sa constat ca nu intampin doar eu dificultati. Credeam ca poate nu am descoperit eu ˝micile secrete˝ laughing). Voi incerca sa revin la versiunea veche. Multumesc mult.

| Andry01 explică (pentru nicu991):

Posibil. Acum mi-a venit in minte sa trec la versiunea veche si observ ca acolo, inca, mai exista optiunea Povestii pe Pagina. Deci da, probabil ceva erori. Multumesc mult.

| nicu991 a răspuns (pentru Andry01):

N-ai pentru ce. Eu unul am ramas invechit pana la momentul actual. Aparent eu nu merit optiunea pentru setat noua interfata Facebook. rolling on the floor

| Andry01 explică (pentru nicu991):

Don´t worry. Tot interfata veche e cea mai buna laughing. Pacat insa ca, se pare, acum in septembrie va fi scoasa definitiv ( asa am primit notificare acum cand am trecut pe cea veche). Deci speram ca cea noua, sau urmatoarea si mai noua big grin sa nu mai aiba astfel de probleme

| nicu991 a răspuns (pentru Andry01):

Ar trebui sa le lase ca optiuni tip "teme" pe ambele, eventual niste personalizari de culori...

| RxTx a răspuns:

Sterge contul si lasa-l 16 zile fara sa intri deloc de pe nici un device apoi creeaza contul din nou ca si camd nu ai avut niciodata facebooki

| Andry01 explică (pentru nicu991):

Da, ar fi frumos. Pacat ca nu avem cui sa ii spunem...

| nicu991 a răspuns (pentru Andry01):

Eu personal folosesc o extensie pe browser ( Edge) numita Midnight Lizard ce-mi permite schimbarea culorilor, luminozitatea imaginilor plus alte optiuni ce-mi maresc lizibilitatea textului pe paginile web in timp real.
Sunt foarte incantat de extensia asta pentru ca pe TPU de exemplu culoarea textului pe fond alb este obositoare pentru ochi.