| GigiCelMaiPeste a întrebat:

Buna seara TPU! Am luat o imagine ISO de pe getintopc.com si acum cand vreau sa formatez stick-ul zice "The disk is write protected!"Am incercat sa rezolv prin CMD si prin registrii, si cu programme si nu merge.In CMD zice ca Read-Only : No si Current Read-Only State : Yes. Ce pot face? Am incercat prin CMD, apare Current Read-Only State : No dar cand dau din nou att did sau det did arata Current Read-Only State : Yes.DAU FUNDA DACA MERGE! BTW: STICUL NU ARE UN BUTON D'ALA DE IL MISTI SUS SAU JOS, SI PE EL SCRIE TEAM C141 8GB, NU STIU CARE ESTE FIRMA

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scanare de virusi ai facut pe PC si pe stick?

| GigiCelMaiPeste explică (pentru Bula):

Nu, acum incerc.Mersi! Revin daca merge

| GigiCelMaiPeste explică (pentru Bula):

The drives you selecting for scanning don't have any media.Please insert a CD, DVD or other media and try again. Asta imi zice cand dau "Scan with Windows Defender"

| Bula a răspuns (pentru GigiCelMaiPeste):

Intai scoti stick-ul, scanezi intregul calculator, dupa care bagi inapoi si scanezi stick-ul.
Win defender nu-i sigur ca gaseste virusul, dar e posibil sa fie si stick-ul defect.
Scaneaza online cu Eset antivirus:
https://www.eset.com/us/home/online-scanner

| anonimg a răspuns:

Descarca de aici programul Unlocker: http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/Unlocker.shtml
Cu acest program poti sterge orice din pc.

| gelu1970 a răspuns:

Formateaza stick cu mini tool partition wizard.
imaginea ISO o pui pe stick folosind Rufus.
Rufus primul lucru ce o sa faca, o sa iti formateze stick.
spune daca ai reusit.

| GigiCelMaiPeste explică (pentru gelu1970):

Rufus formateaza stick-ul, dar, el nu se poate formata, tot zice ca e write protected.Acuma incerc mini tool.

| GigiCelMaiPeste explică (pentru gelu1970):

Cand selectez stick-ul nu-mi arata nicio operatiune.Si scrie sub el Read-Only, in CMD arata Read-Only No dar la Current Read-Only State zice Yes.

| gelu1970 a răspuns (pentru GigiCelMaiPeste):

Ai team viewer instalat?
daca il ai conecteaza team si trimite id si pass in mesaj privat

| gelu1970 a răspuns (pentru gelu1970):

In caz contrar, incearca asta cu stick conectat la pc:
start
run
regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE
System
Current Control Set
Control
Storage Device Policies
DWORD value acesta probabil are valoarea 1
o schimbi in 0
spune daca a mers.

| Rommeo a răspuns:

Cu metoda de aici ar trebui sa-ti mearga sigur. Mie nu mi-a dat gres niciodata.
https://romicaprihor.blogspot.ro/......rcard.html

| usernume007 a răspuns:

E naspa cu pirateriile astea. Ai grija in viitor si success!