| catalinutssu a întrebat:

Am un stick Team de 4 GB si nu mai merge sa il formatez, am incercat toate programele, cu ala de la HP zice ca e "write-protected". mi-a mers inainte sa-l bag intr-un moderator de masina. pot sa copiez ce e pe el, dar nu pot sa bag nimic pe el sau sa sterg ce e pe el.Please helllpppp!

Răspuns Câştigător
| AlexCrb a răspuns:

Eu am patit asa ceva cu un hdd extern (I/O device error.). S-a datorat BAD'urilor logice pentru ca in tot scoteam fara sa ii dau eject inainte si sa il scot in siguranta. Daca a apucat sa faca BAD'uri poti sa iti iei adio de la el. Totusi mai incearca sa il bagi/scoti prin diferite sloturi USB, poate pana la urma reusesti sa scoti optiunea.

5 răspunsuri:
| AlexCrb a răspuns:

Intra in my computer, da click dreapta pe stick, Proprietati si debifeaza read-only. Dai ok si va merge.

| catalinutssu explică (pentru AlexCrb):

Nu are aceste setarihappy

| AlexCrb a răspuns (pentru catalinutssu):

Trebuie sa aiba optiunea de read-only. Orice device o are. Sau poate nu ai drepturi de administrator pe calculator...

| catalinutssu explică (pentru AlexCrb):

Pai cand scot optiunea read-only imi apare asta :"An error occurred applying attributes to the file:...fisierul de pe stick The request could not be performed because of an I/O device error.

| AlexCrb a răspuns (pentru catalinutssu):

Eu am patit asa ceva cu un hdd extern (I/O device error.). S-a datorat BAD'urilor logice pentru ca in tot scoteam fara sa ii dau eject inainte si sa il scot in siguranta. Daca a apucat sa faca BAD'uri poti sa iti iei adio de la el. Totusi mai incearca sa il bagi/scoti prin diferite sloturi USB, poate pana la urma reusesti sa scoti optiunea.

| catalinutssu explică:

Unii mi-au zis ca e bun de aruncat, dar eu nu cred asta, pentru ca mie inca mi-l mai citeste!