| FunnYshor a întrebat:

Buna seara, TPU!
Am o intrebare, dar vreau sa imi raspundeti serios, si doar cei care se pricep...

Ce parare aveti de acest sistem, am incercat sa ma incadrez intr'o limita de pret.
http://i.imgur.com/HNCWeHx.png

Este bun, este compatibil? Imi recomandati ceva mai bun dar care sa se incadreze in acelasi pret?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Facut cam cu picioarele. Nu ai nevoie de 750W, daca iei animalul ala de procesor se cere musai un cooler aftermarket, iar la placa video se poate plusa la un 750 Ti sau un R9 270X, ceva de genul. Oh, da, si HDD - never-ever. MACAR un SSHD.

| FunnYshor explică (pentru KodrutZ):

Am stat mult timp pana sa aleg o sursa buna, am ajuns la aceasta sursa...
imi poti recomanda tu o sursa buna? pana in 300 RON, care sa tina acest sistem. Mersi mult!

| KodrutZ a răspuns (pentru FunnYshor):

Zi mai bine care e bugetul total si o sa fac un wishlist alternativ.

| FunnYshor explică (pentru KodrutZ):

2800 RON, Doar carcasa inclusa in acest pret. Fara carcasa ar fi cam 2700. Am refacut acel sistem, acesta e mai bun :-? http://i.imgur.com/uegOq5V.jpg

| KodrutZ a răspuns (pentru FunnYshor):

I5 4460+GTX 750 Ti nu ti-ar suride? Performanta similara in jocuri, placi de baza bune mai ieftine (maxim 300 RON iei ceva super), consum si caldura CU MULT mai mici. Diferenta poti sa o bagi intr-un SSD si atunci sa vezi cu adevarat ce inseamna VITEZA. La modul general, nu doar fps in jocuri da' adormi pina iti incarca ceva...