| depye a întrebat:

Buna seara TPU! Am o intrebare va rog! Deci, vreau sa achizitionez un laptop nou! Intrebarea mea este, ce tip de laptop, ce model, ce procesor, ce alte optiuni sunt cele mai bune? Si sa imi spuneti ce inseamna 2 nuclee fata de 6 nuclee? Chiar nu sunt in tema cu chestiile astea sad Laptopul imi trebuie pentru a edita filmari video, si de a lucra inclusiv cu Blu Ray! Deci modelul pe care sa mi-l recomandati, sa aiba si Blu Ray va rog... Funda

Răspuns Câştigător
| Omul96 a răspuns:

Spune-mi ce buget ai si iti spun ce laptop ti se potriveste!
Pai ca sa editezi filmari video iti trebuie cel putin 8GB RAM si un procesor i7! Treaba cu nucleele nu ar trebui sa te intereseze asa mult pentru ca ele ajuta mai mult la economisirea curentului si la fluiditate. Dar daca ai procesor i7 nu trebuie sa iti faci griji pentru asta, ca deja acest procesor este fluid si econom! Iar daca nu iti permiti i7 atunci si i5-ul este bun dar neaparat 8GB RAM. Funda? P.S. Daca vrei sa te mai ajut trimite-mi un mesaj cu intrebarile tale!winking

| depye explică (pentru Omul96):

Pai as fi dispus sa platesc vreo 5000-6000 lei! stii, ma uitam in carrefour la un laptop, scria: nb15-k100nq i542. 1, 5/16 w8 HP. 16 RAM. rezolutie 1920/1080 Nvidia geforce gt 840 m. e bun? asta are procesor din ala i7 de care zici?

| depye explică (pentru Omul96):

Pai as fi dispus sa platesc vreo 5000-6000 lei! stii, ma uitam in carrefour la un laptop, scria: nb15-k100nq i542. 1, 5/16 w8 HP. 16 RAM. rezolutie 1920/1080 Nvidia geforce gt 840 m. e bun? asta are procesor din ala i7 de care zici? dar problema e ca asta de care zic, desi costa 5000 lei, nu are blu ray

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă vrei asta bănuiesc că ai și un buget cosiderabil și bănuiesc că și scoți bani din asta.De aceea am decis să-ți recomand așa ceva:
http://www.alienware.com/landings/laptops.aspx
Tot de aici îl poți personaliza cum veri tu să fie.Alienware îs făcute de Dell și au un raport performanță/calitate preț foarte bun.Succes

| Elynad a răspuns:

Selectezi in stanga categoria de pret, procesorul, memoria RAM si oricare va fi bun: http://laptopuri.gsmreview.ro/clasa-laptop/gaming/