| anonim_4396 a întrebat:

sper ca cineva ma va ajuta sa gasesc o solutie la problema mea. E cam complicat. Este cineva care imi imi controleaza apelurile, adica eu am activata in telefon devierea la un nr.pe care eu nu l-am ales. Persoana respectiva nu a avut niciodata telefonul meu ca sa poata activa devierea pe telefonul ei. Am inteles ca acest lucru se poate face si de pe internet. La deviere apel nu este scris nr. persoanei respective totusi atunci cand ma suna cineva ii apare si ei apelul, adica o suna si pe ea. Ce pot face? Cum o pot dezactiva caci din telefon nu se poate, am fost si la un centru de telefoane si desi mi-au pus o alta cartela tot imi apare numarul ala si pers. aia tot primeste apelurile mele. Sunt sigura. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok deci android. intra in Meniul telefonului, in Settings,
cauta ceva cu Call. acolo trebuie sa gasesti Call forwarding care intrand acolo trebuie ca Allways forward sa fie Off

acum nu stiu sub ce forma e pe Alcatel mai poate fi denumit call redirect. insa ideea cam asta e.

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Se poate face pe dracu de pe internet... iar aia de la service sunt niste incompetenti
setarea redirectionarii apelurilor se face de pe telefon, si nu se schimba in functie de ce cartela bagi.

ce telefon ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alcatel onetouch pop C2. Si mie mi-a fost greu sa cred ca de pe net se poate, dar stiu ca se pricepe si face multe chestii pe net. In plus cum am zis nu a abut tel meu niciodata in mana. Nu stiu cum sa fac. Anulez devierea dar tot imi apare nr. ala.