anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Din ce motiv/e cartela SIM Orange poate devini "inactiva"? Sa va vorbesc despre problema intampinata:am o cartela SIM Orange,activa(adica incarcata recent,cu minute PrePay disponibile,deci asa ar trebui...),de pe care am putut "vorbii" un timp,acum pot doar sa trimit mesaje,sa le primesc, sa utilizez "conexiunea de date", adica accesul la internet INSA NU POT SUNA(pot insa primii apeluri si raspunde ). Indiferent pe ce telefon mut cartela dupa ce sun mi se inchide automat apelul dupa 2 -3 secunde si scrie"apel incheiat". Atat. Nici macar la nr scurte gen 444 nu pot suna, optiunile imi sunt spuse, pot apasa "nr" destinat unei anumite actiuni...insa daca vreau sa vorbesc cu un operator intampin acceasi problema ca si la apelurile obisnuite. Acum utilizez cartela intr-un telefon marca Utok 400 D, momentan. Care considerati ca sunt cauzele pentru care intampin aceasta problema? Cum pot rezolva problema? Va multumesc anticipat!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil cartela sa fie deteriorata.Am inteles ca ai incarcat artela, deci mergi la Orange si explica treaba. Eventual sa preia ei cartela pe un telefon de-al lor sa faca un apel.Ti-o vor schimba, incarcata cu ce optiuni aveai tu.