| vavava456 a întrebat:

Toti am auzit despre acel virus de pe facebook in care oamenii sunt etichetati intr un link catre un videoclip cu continut neadecvat.Din greseala am dat click de pe telefon pe un astfel de link,nu mai stiu sigur ce mi a aparut dar stiu ca am iesit repede, nu am downloadat sau apasat pe nimic.La cateva zile distanta mi am schimbat si parola de la fb si ulterior am sters din aplicatiile asociate.Am intrat si pe un pc pe cont.Nu am patit ca altii sa mi se trimita mesaje sau sa postez chiar eu un astfel de link si sa nu l pot sterge caci asa functioneaza virusul, deci probabil nu l am luat dar as vrea sa stiu daca exista totusi posibilitatea sa il fi contactat si sa l fi bagat si in pc cand am intrat.Mi am scanat telefonul cu o aplicatie anti malweare dar nu a gasit nimic.Multumesc anticipat

1 răspuns:
| shainitainii a răspuns:

Nu l-ai luat si pe pc, asta bineinteles daca n-ai dat click si de acolo.
Din moment ce nu s-a postat nimic si aplicatia nu ti-a gasit nimic, e totul in regula, stai linisit/a. De obicei astfel de virusi nu fac nimic decat sa posteze mesajele acelea.