| Cici4Mici a întrebat:

Am o mare problema, mi-a trimis cineva pe facebook un link, iar eu l-am deschis si era de fapt un virus si cand intru pe facebook pe google chrome imi trimite la toata lumea de pe chat virusul acela, am dezinstalat de vreo 3 ori google chrome si tot asa patesc. Mi-a aparut si o extensie SweetIM din alta aplicatie scrie care imi posteaza virusul acela, dar nu pot scapa de ea, si la panoul de control am fost dar nici macar nu este acolo. Ce pot sa fac sa scap de ea si sa nu mai trimita virusul acela la toata lumea?

4 răspunsuri:
| AnimatedSignature a răspuns:

Incearca sa stergi Chrome din regedit.
Start > Regedit > HKEY_CURRENT_USER > Software > Chrome (sau Google, il cauti pe acolo si click dreapta > delete.) E ceva de genul "WTFF... (cod)"? Stiu, e virus. Ia-ti mozilla si avast! Internet Security.

| RocKzZ a răspuns:

Incearca cu Anti Malware gasesti pe net. Pana atunci delogheaza-te de pe facebook sa nu mai trimita. Asa am patit si eu, stiam ca e de la extensii dar nu ma lasa sa o dezactivez. Cu antivirus, la fel, nu ti-l detecteaza, singurul program cu care am reusit era Anti Malware. Funda?

| SadBlackAngel a răspuns:

Scaneaza computerul cu eset smart security

| alynutza6820 a răspuns:

Dezactivează-ţi contul şi activează-l iar.