| anonim_4396 a întrebat:

Acum ca se apropie Black Friday vreau sa imi cumpar o placa video noua pentru jocuri si 2 placute de 4 GB RAM, insa nu ma pricep la compatibilitatea cu restul componentelor si toate cele. Am un PC cu:
Windows 7 Ultimate
Placa de baza Gigabyte H61M-S1
Procesor Intel Core i3-2120 @ 3.30 GHz(4 CPUs)
Placa video NVIDIA GeForce Gt 440
4 GB RAM.
Mi-ar placea un GTX 750 sau 650. Mi-ar suporta-o PC-ul?
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| IMaster a răspuns:

Dai ininte! Sa nu ai nici o emotie deoarece pc-ul va merge fara nici o problema! Succes!

| IMaster a răspuns:

Apropo acum am vazut...pe placa ta de baza ai 2 sloturi de ram ceea ce inseamna ca daca tu ai deja 1 slot ocupat cu 4 gb poti sa adaugi la pc inca o memorie ram...iti recomand sa iti iei o placuta de 8 giga echivalentul a ce ai vrut tu (2 placute de 4 gb)!

| KriSSu09 a răspuns (pentru IMaster):

De fapt am 2 placute de 2 GB.

| IMaster a răspuns:

In cazul asta fa asa cum ai spus tu cumpara 2 de 4 gb sau chiar una singura de 8...asa pe viitor daca vrei sa ii mai faci un upgrade la rami sa il duci mai sus fara sa schimbi placa de baza...ai slotul liber la dispozitie!