| whattt a întrebat:

Acum cateva minute mi-am instalat windowsul si nu stiu sa-mi activez microfonul, am windows xp si va rog sa ma ajutati daca puteti.

5 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

Cum adica sa activezi microfonul? Daca e microfon simplu, doar il conectezi si gata happy Daca te referi ca nu merge pe mess, vezi ca inainte sa suni apare ceva cu Call Setup Asistant unde dai vreo 4 next-uri, abia apoi merge. Spor!

| MrEvil89 a răspuns:

Incearca un test cu programul instalat de placa de sunet.trebuie sa il gasesti in bara Start lana data.

| Niiiicu a răspuns:

Start=>control panel=>cound and audio devices si vezi la microphone sa fie bifate alea acolo dar sa te uiti si la sound sa nu fie oprit de acolo
big grin

| pozeanimate a răspuns:

Testeaza cu acest program daca este conectat microfoul corect
http://fisierulmeu.ro/29BJV1MPNKMX/AUDIMIC-EXE.html

dar asteapta 1 minut sa apara linkul de download
si il deschizi si vorbesti ceva, daca microfonul va fi conectat in loc de linia continua vor aparea niste valuri
si instaleaza driverele pentru audio