| ღAnonimaღ a întrebat:

Acum cateva saptamani am primit un hack prin intermediul facebook-ului. L-am deschis pentru ca nu am stiut la inceput ce este. Cineva m-a sfatuit sa scanez calculatorul si am gasit 2 troieni e care i-am sters. Mi-am schimbat parola si totul parea ca s-a rezolvat. Acum cateva zile o pcunostinta mi-a postat o melodie pe peretele meu. De atunci tot postez pe peretele prietenilor melodii. Deja am postat 4 melodii fara ca eu sa stiu. Am intrat in centrul de aplicatii si imi spunea ca am postat la ora 6 dimineata. Eu nici macar nu eram la ora aceea pe facebook. Si am mai gasit si cateva postari De la Interviurile prietenilor tot cand nu eram pe facebook. Mi-am schimbat parola de 100 de ori si tot asa se intampla. Nu as vrea sa imi fac alt cont. Ma puteti ajuta? Va multumesc

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sterge contul si inregistreaza-te din nou dar sa stii ca acelasi lucru se poate intampla si cu contul cel nou, cine ti-a trimis virusul asta ti-l poate trimite iar asa ca mai bine cre sfatul unui expert in pc si sa ti spuna ce si cum sa faci sa nu mai,, trimiti,, la altii melodii sau altceva

| Fr3shFuNNky a răspuns:

Vai doamne ce rasunsuri mai aveti si voi. Desteptilor e keylogger pe facebook cu orice cont te-ai conecta vezi avea keylogger adica cu orice cont intri cel care ti-a trimis keyloggerul va vedea username si password

| GabiFaster a răspuns:

Ai un virus care iti face asta am avut si eu problema aceasta... Downloadeaza un anti-virus bun si lasa-l 3-4 ore sa-ti rezolve problema...