| anonim_4396 a întrebat:

am instalat cyanongenmod 12 pe Samsung galaxy grand si vreau sa il dezinstalez deoarece nu imi mai apare google play, cum pot dezinstala cyaongenmod si sa revin la original?
Funda, va rog rapid raspuns!

Răspuns Câştigător
| Vanqu1sh a răspuns:

Trebuie sa iei ultima versiune de firmware pentru telefonul tau si sa o instalezi folosind Odin, acum tu trebuie sa cauti un tutorial bun pe internet si data viitoare nu mai instala custom ROM-uri fara sa te documentezi bine despre ele inainte.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Vanqu1sh):

OK, mersi! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Vanqu1sh):

Acum nu mai pot iesi din clockwordrecovery am dat si reboot si tot acolo ma lasa ce sa fac?

| Vanqu1sh a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca sa instalezi un firmware original nu mai ai nevoie de recovery mode, iti trebuie download mode, in loc sa apesi volum jos sa intri in recovery apesi volum sus pentru download mode, sau viceversa, variaza de la telefon la telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Vanqu1sh):

Pai eu am recovery mode de mai de mult de cand i-am facut root si overclock si acu mi-a ramas asa si am vazut un video mai bun in romana darnu mai pot iesi din clockwordmod ca acela era un video unde a sters cyaongenmod fara pc

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Vanqu1sh):

Mi-a ramasa blocat la clockword si dupa reboot tot acolo ma da

| Vanqu1sh a răspuns (pentru anonim_4396):

Momentan nu sunt acasa, sunt la niste cursuri plictisitoare si mai dureaza pana ajung, deci nu pot sa fiu 100% si sa te indrum pas cu pas. Intr-o ora jumate doua ca este bine, o sa te ajut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Vanqu1sh):

Ok mersi astept sa-mi raspunzi dar daca ai facebook pot sa-ti dau add si sa vorbim prin privat daca vrei

| Vanqu1sh a răspuns (pentru anonim_4396):

Manda Claudiu, o sa fie Napoli orasul de unde sunt. Imi dai add.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Vanqu1sh):

Da ok

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Vanqu1sh):

Manda Claudiu Marius?