| Zsolt15 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare, am un laptop Acer care a avut windows 8.1 si am facut upgrade la windows 10 beta dupa care cand mai aparea upgrade mai faceam,la un upgrade mi se tot bloca instalarea asa ca nu mai faceam upgrade si ma tot avertiza,dupa un timp nu mai merge si aparea ceva eroare de windows(nu sunt sigur ce este)acum intrebarea este vreu sa recuperez fisierele mele de pe hard disk cu un adaptor, ar merge?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce eroare apare, este posibil sa fie restabilit sistemul la o versiune anterioara.
Daca iti mai functioneaza windows-ul, atunci poti.
Daca insa windows-ul nu mai functioneaza, atunci e mai greu: trebuie pornit laptopul de pe un alt sistem de operare (CD / DVD / stick USB) si copiate fisierele importante.
In ultima instanta, la un service, se poate demonta hard disk-ul si copiate datele pe alt calculator.

| gelu1970 a răspuns:

Da. scoti hdd il montezi intr-un rack si il citesti in alt pc ca si hdd extern

| Zsolt15 explică:

Nu pot acesa laptopul doar daca apas pe ceva ma duce la ceva cu gri unde apar optiuni, si am incercat sa il conectez la monitor dar nu aparea nimic, am testat pe altceva cu windows pornit si a mers...