| anomiserarac1996 a întrebat:

Si revin cu o intrebare urgentaaa! ajutati-ma! In urma cu jumatate de ora statea pe facebook normal si ma uitam la niste poze si dintr-o data desktop-ul meu s-a facut negru adica nu se mai vedea nimic si plus sonorul disparuse (m-am uitat la beculetul de la hard-disck nu palpaia deloc.)Infine am asteptat vreo 5 minute ca am zis poate isi revine dar nimic, l-am inchis si cand sa il deschid inapoi imi aparea loading windows intre timp luminita de la beculetul de la hard palpaia iar apoi mi-a disparut imaginea cu loading -"-" si la fel nimic tot negru.Tin sa zic ca am 2 windowsuri pe pc si nici unul nu vrea sa se deschida amandoua fac aceleasi fite.Acum sunt intrata pe ubuntu care il am tot pe laptopul meu.De ce acesta functioneaza iar windowsurile mele nu mai vor sub nici un fel? Am un laptop Acer aspire 5552 Cineva poate sa ma ajute? va rog frumos Am multe chestii in acele windows-uri pe care nu as vrea sa le pierd ca tin mult la ele.Multumesc anticipat

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nimic grav. Ai o problema de la windows. Ori este un conflict intre cele 2 sisteme de operare, ori pur si simplu s-au stricat, virusi, erori, etc.

Incearca o reinstalare a windowsului si iti va rezolva problema.

O zi buna!

| AnonimaSecretá a răspuns:

Du-l repede la un speciatlst IT pana nu ti se inchide si nu o sa ti se mai deschida :/

| anomiserarac1996 explică (pentru AnonimaSecretá):

Ufff asta imi mai trebuia acum...

| anomiserarac1996 explică (pentru AnonimaSecretá):

Dar nu exista o modalitate prin care pot sa il deschid? trebuie neaparat un specialist? Problema e ca nu ma tine buzunarul sa-l duc acum la reparat sad

| AnonimaSecretá a răspuns (pentru anomiserarac1996):

N-ai un prieten sau acuta pe cineva mai ieftin pe internet

| VsY a răspuns:

Pai nu cred ca nu e vina windowsurilor si a calculatorului care s-ar putea sa se arda. Si mie mi s-a intamplat. E vina unitatii calculatorului. Incearca sa folosesti alt calculator.

| anomiserarac1996 explică (pentru VsY):

Dar ce anume se arde?

| VsY a răspuns:

Se arde calculatorul si un sfat : Du-l repede la un speciatlst IT pana nu ti se inchide si nu o sa ti se mai deschida :/ in maxim 20min-1 h

| VsY a răspuns:

Pai in primul rand ce faceai cand ti s-a inchis sau ceva de genul?

| anomiserarac1996 explică (pentru VsY):

Ma uitam pe niste poze pe facebook si mai aveam deschis internet explorer pe cool tv pe canal tv...sad

| VsY a răspuns (pentru anomiserarac1996):

S-ar putea sa ti se viruseze

| anomiserarac1996 explică (pentru VsY):

Nu stiu ce sa zic...cel mai tare imi de datele ce le aveam pe acele windowsuri..Nu as vrea sa pierd nimic...sad

| VsY a răspuns (pentru anomiserarac1996):

Nu stiu ce sa zic.

| anomiserarac1996 explică (pentru VsY):

Am reusit sa deschid un windows (pe celalalt nu l-am incercat) A venit fratele meu si mi-a zis sa apas in acelasi timp Ctrl +Alt+ Canc si asa s-a deschis...

| VsY a răspuns:

Sigur ai descarcat tu ceva cu virusi sau ai apasat pe ceva din greseala