| anonim_4396 a întrebat:

Am o mică problemă... De câteva zile laptopul meu nu se conecteaza la wifi, chiar dacă în bară arată că este conectat, chiar full. Pur și simplu nu merge la internet, am încercat să introduc și un stick de net dar tot nu se conectează. Pe telefon merge wifi-ul. Până nu îi dau un restart, nu se conectează, mă puteți ajuta, vă rog?

Răspuns Câştigător
| Zbant_Alexandru_1999 a răspuns:

Ai putea avea probleme la router (am auzit ca ar putea fi din cauza vechimii, a prafului sau a unor buguri).
Poti sa vezi daca il poti repara sau daca nu sa iti iei altul deoarece nu ar trebui sa iti transmita dupa ce se restarteaza.
Poti incerca sa vezi conexiunile cablurilor din spate(cel de internet ar fi putut sa se deplaseze de la locul lui).
Poti sa pui intrebarea asta si celor de la PCgarage si sa discuti cu cineva de acolo poate ai avea mai mult succes. happy

2 răspunsuri:
| GeoMax a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema candva, va trebui sa ii reinstalezi windows ul din pacate

| FlorinCiokan a răspuns:

Deci ii dai un restart si dupa aceea se conecteaza.
Atunci e un bug de la windows. Reinstaleaza-l!
Dar inainte poti incerca sa instalezi Slim Driver si vezi daca iti gaseste vreun driver de la placa de retea. E posibil sa fie de ea. Bafta.