| DanielDD a întrebat:

am o problemă, am cumparat un TV VORTEX LED TV si nu stiu cum sa ma conectez cu decodorul. Am bagt toate cele 3 fire roșu, galben si alb cum trebuie in AV IN. Are pe telecomanda un buton SOURCE apas pe AV si am mai multe optiuni: Setup Box,DVD,O camera video,Joc, Pc, Stream Box si Nimic.
Va rog sa ma ajutati.
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Decodorul este pornit?
Functioneaza pe alt televizor, cu cablajul folosit acum?
Daca ai mufe RCA, ai grija sa nu confuzi culorile mufelor mama-tata, mai ales cele albe si cele galbene!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa alegi sursa la care iti apare semnalul decodorului.
Evident, decodorul trebuie sa fie pornit.

| DanielDD explică (pentru Bula):

Am ales toate sursele posibile dar nu merge!

| darrio2007 a răspuns:

Nu se baga la AV. Se baga la mufa de antena sau la mufa Euroscart. Cu cablurile potrivite pentru aceste mufe.

| AwGenetix a răspuns (pentru darrio2007):

HDMI nu e bun?

| darrio2007 a răspuns (pentru AwGenetix):

Da.