| adriana172 a întrebat:

Am o problema cu laptopul. De ieri seara tot incerc sa intru in Recycle Bin, This PC si in fisierele pe care le-am creat, dar nu se deschid. Dau dublu click si desktopu' isi da refresh singur. Nici in Control Panel nu pot sa mai intru si acum am vazut ca nici butonul din bara de jos, dreapta, de unde setam pe limba romana cu diacritice nu mai merge. Nu stiu ce s-a intamplat, nu am descarcat absolut nimic, gen jocuri sau aplicatii de pe Microsoft Store, pur si simplu am stat pe net si nimic mai mult. Singurele fisiere pe care le-am descarcat au fost cele cu modele de simulare bac, luate de pe edu.ro. Tind sa cred ca are legatura cu fapul ca ieri, in timp ce era aprins si-l foloseam, s-a luat lumina (merge doar cu incarcatorul).
Chiar nu stiu ce sa fac, nu e prima oara cand se strica, acum un an l-am imprumutat verisoarei mele si cand mi l-a dat inapoi am gasit hard disk-ul busit.
Va rog mult, spuneti-mi cum sa ii dau de cap! Am lucruri destul de importante pe folder si trebuie sa le accesez.

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Restaureaza sistemul la o data anterioara. Daca nu da rezultat dai restore cu optiunea de a conserva arhivele personale. In acest caz doar programele ce nu vin incluse in sistemul de operare se vor sterge.
Spune daca a mers. Totusi, inainte de a face toate acestea instaleaza Malwarebytes si scaneaza sistemul.

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Totusi, ce sistem de operare folosesti?

| adriana172 explică (pentru gelu1970):

Windows 10.

| adriana172 explică (pentru gelu1970):

Deci, jur, ești cel mai tare! Am restaurat la o dată anterioară și a mers. Mulțumesc mult de tot! big grin

| gelu1970 a răspuns:

Cum ai reusit in final? Prin ce metoda?

| adriana172 explică (pentru gelu1970):

Am setat la o dată anterioară și a mers. Mersi mult!

| gelu1970 a răspuns (pentru adriana172):

M-ai facut sa zambesc. Multumesc, dar nu sunt "cel mai tare". Insa ma bucur ca ai rezolvat. Cand mai ai probleme scrii. O zi buna.