| Mandrea8 a întrebat:

Am o problema. Mi-am uitat modelul telefonului (120).
Cum pot deschide telefonul fara a da resetare sau a pierde date importante?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a putea porni, intai trebuie sa incarci telefonul cu curent sau sa-l conectezi cu alimentator la curent.
Daca nu porneste, atunci il poti duce la un service unde, dupa desfacerea telefonului, pot afla modelul de pe eticheta interioara.
Daca telefonul este defect, atunci ai slabe sanse sa recuperezi din el informatii, eventual doar cele de pe cartela de memorie si cel SIM.

2 răspunsuri:
| floreadan a răspuns:

L-ai incarcat intai? Poate de asta nu merge.

| PainTech a răspuns:

Modelul e acolo pentru a proteja datele si telefonul.

Daca ai putea sari peste acest pas ce rost ar mai avea modelul? Ar fi efectiv inutil.

Singura optiune : Resetare.
Sper ca nu ai uitat si datele de la contul de Google Play.