| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am router tenda si mi sa stricat antena si nu imi mai prinde ei-fi cand ies fin casa.Ce sa fac? Va rog ajutati-ma! Dau funda!

10 răspunsuri:
| lepy706 a răspuns:

Pune o bila de staniol pe antena

| K0sti a răspuns:

Cum sa se strici nene antena? Antena aia e o sarma imbracata intr-un plastic!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Stiu se vede

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru lepy706):

Cum adica o bila? In varful antenei?

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa, deci cum s-a stricat antena? Ca nici daca vrei nu o strici, poate cu ciocanul! Deci?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Am incercat sa o scot si am rotit in stanga! Si nu mai merge la fel! Apoi am rotit in dreapta si am lasat asa si tot nu merge la fel de bine.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce ai cu ea sa o scoti? Nu toate antenele sunt detasabile! Multe sunt fixe! Se vede cu ochiul, nu trebuie sa fii specialist!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Stiu dar cand am primit router-ul puteam sa scot si sa bag antena cand vreu.Sau mai bine zi ce sa fac ca sa repar!

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa te duci la un service IT!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

N-ai alta optiune?