| Alexandruuu88 a întrebat:

Am si eu o curiozitate legată de sloturile online.Sunt curios daca tot aceeasi treaba e daca te joci cu bani virtuali sau reali.Tot aud ca sloturile online functioneaza după Random Number Generator,dar imposibil sa nu faca ei ceva (cand te joci cu bani virtuali iti da,cand esti cu bani reali nu)Dau funda la cine ma lamuresti, daca e vre o diferenta (bani virtuali/bani reali

Răspuns Câştigător
| ionut288 a răspuns:

Nu cred ca ei pot sa faca ceva in legatura cu platile care le primesti la un joc indiferent ca este pe bani virtuali sau reali.Tu castigi cand slotul respectiv atinge un procent de incasare 90-96% (daca ai noroc sa fi tu in momentul acela in joc alaturi de alte persoane ), procentul de 4-10% revine sub forma de,, castiguri,, la clienti aleator fara sa aiba un informatician, programator vreo legatura cu sansele tale.
De exemplu, am jucat pe o platforma online de cazino versiunea demo (adica bani virtuali) sa cum ruleaza jocul respectiv...din 100 de incercari demo concluzia a fost ca prierdeam cam echivalentul a 10 apartamente dar cand am depus 100 ron si am jucat am ajuns la un castig de 10000 ron(asta fiind noroc) nu garantez ca poti sa castigi si tu, aici depinde doar de noroc. Sfatul meu este sa nu te apuci de jocuri de noroc.

2 răspunsuri:
| George192 a răspuns:

Sunt bani reali pe care tu ii introduci de pe card iar in intermediul online acestia se pierd sau se acumuleaza in functie de cum pariezi

| Alexandruuu88 explică (pentru George192):

Nu ai inteles la ce m-am referit
Zic tot asa is sansele de castig ca ai bani reali sau virtuali? Sau cand bagi bani reali scad sansele.Mi greu sa cred ca e după noroc