| MikaelaSimulator a întrebat:

Bună TPU, am și eu o problema cu un telefon și as vrea sfaturi, daca aveți.
Prima data mi s-a întâmplat ieri, când telefonul a început sa îmi arate procentajul greșit al bateriei, adică pendula între 20% și 0% și după se stingea. Am reușit să-l încarc și a doua zi a mers ca de obicei. Însă în seara asta a început sa facă la fel.

Deci întrebarea este: care credeți ca este problema și ce as trebui sa fac ca să o rezolv?

Răspuns Câştigător
| Serza a răspuns:

Poate fi defect în controller-ul batereiei, sau al telefonului din cauza unui scurt circuit de la sursa de alimentare.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bateria e defecta. Asta e problema.