| Ghity10 a întrebat:

Buna TPU cred ca intrebarea asta ma ajuta foarte mult pe mine dar in accelasi timp si pe restul care nu stiu sa procedeze in accest caz, si intrebarea este... De ieri cand dau la " start " pentru a stinge pc-ul mi se stinge pc-ul intr-un altfel de mod, asa am mai patit acum cati-va ani de mai multe ori si niciodata nu am reusit sa descopar cum sa il sting in forma initiala, cine ma ajuta cum sa rezolv problema ca pc-ul meu sa se stinga cum se stingea inainte are funda albastra

2 răspunsuri:
| UltimulTemplier a răspuns:

Păi depinde de windows. Cred că ai windows xperia (xp) care suportă mulți viruși. Șterge (reciclează) ce ai descărcat sau dezinstalează ce ai instalat recent. Oricum poate fi și din:
-o stingere fără inchiderea tuturor fisierelor deschise;
-dacă nu ai descărcat sau instalat nimic înseamnă că ai căzut pradă unui hacker(mai rar);
Poți să cercetezi și în control panel.

| Ghity10 explică (pentru UltimulTemplier):

Multumesc man da cu siguranta este faptul ca am facut -o stingere fără inchiderea tuturor fisierelor deschise;