| macheamamrsM a întrebat:

Am un Asus zenfone si astazi l am scapat in apa. L am bagat in orez, telefonul se aprinde, difuzorul merge perfect, microfonul la fel, dar butoanele "Home, back si recent apps" care sunt integrate in ecranul telefonului, nefiind nidte butoane efective, nu mai functioneaza cum trebuie. Cand apas pe butonul de acasa intreg telefonul incepe se vibreze. Daca il duc la reparat cat ma poate costa? pot sa ii fac eu ceva?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| liliana77any a răspuns:

Buna!
Daca ai garantina valabila ti-l repara pe gratis. Si eu am Zenfone insa nu l-am scapat niciodata in apa, nu stiam ca sunt asa sensibile...
Cumpara-i si tu o husa de protectie si ai mai multa grija data viitoare.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru liliana77any):

Numai vorbi prostii, nu il face gratis nimeni nici daca e in garantie, deoarece defectiunea a produs o el ca a scapat telefonul in apă, il faceau gratis doar daca defectiunea era din vina fabricantului, altfel nu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu nu poti sa i mai faci nimic, i ai facut deja destule, trebuie schimbat disaplayul telefonului, si te va costa cel putin 300 lei.

| macheamamrsM explică (pentru CristiDinBucuresti):

Displayul merge perfect, l am timut 12 ore in orez si acum e totul ca inainte.winking