| scrimintdaniel a întrebat:

Salut, de curand mi-am spart telefonul -Allview v1 viper I- si l-am trimis la un sediu gsm sa i se schimbe display-ul deoarece nu mai functiona touch-ul.De cand l-am primit, am o problema cu el, cand apas pe o litera, uneori apasa litera de langa sau scrie acea litera de 3-4-5 ori, nu are precizie si uneori trebuie sa apas si de 3-4 ori doar pentru a scrie o litera. Mentionez ca inainte sa il sparg, in partea de jos a telefonului, butoanele de home, back si celalalt erau toate luminate cand deschideam telefonul, acum doar butonul de home este luminat.Se poate rezolva cumva?

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Se poate rezolva, du-te inapoi la ei. De obicei asa se intampla cand e ecranul ud, dar la tine e problema de calibrare.

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Cu luminatul, nu cumva sa se fi ars ledurile din spate. In rest se poate rezolva.

| scrimintdaniel explică (pentru GdX):

Luminatul nu ma deranjeaza, ci faptul ca imi apasa cate 2 litere de-odata sau deloc, asta vreau sa rezolv

| GdX a răspuns (pentru scrimintdaniel):

Se poate rezolva, du-te inapoi la ei. De obicei asa se intampla cand e ecranul ud, dar la tine e problema de calibrare.

| danutzu96 a răspuns:

Sa te duci sa il schimbe din nou sau sa il calibreze.