| Joanna2000 a întrebat:

Buna, TPU! Am un laptop de la Asus si uneori apas pe butonul de pornire, porneste, dar nu afiseaza nimic (in coltul din stanga sus apare o liniuta care palpaie). De obicei, daca il opresc si il aprind de mai multe se pornește. Nu stiu care ar putea fi problema (il am doar de 3-4 luni). Face asa chiar daca e bagat la incarcat sau nu. L-am lasat putin la incarcat cu speranta ca este doar descarcat, beculetul si-a schimbat culoarea (nu a mai fost rosu, deci inseamna ca este încărcat/aproape incarcat), dar tot nu a mers. Aveti vreun sfat sau ce ar putea avea?
A mai facut de cateva ori asa, dar totul a fost bine.

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Roaga pe cineva sa-ti reinstaleze windows-ul si driverele!

| rcldpitesti a răspuns:

Este o problema de bootare, posibil sa nu mai ai Windows sau poti verifica in bios daca iti vede hardul sa fie primul de pe care booteaza, poti apasa tasta Del pentru a intra in bios apoi setezi pe default, este o tasta specifica F9 SAU F7 apoi salvezi si dai restart.

| Signori_Gianmario_1993 a răspuns:

E probabil să ți se fi ars placa video. Dacă încerci sa instalezi iar Windows și nu se afișează nimic, clar placa video e de vină.