| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Am un Oppo A15 la care am rămas fără încărcător. Încărcător original nu găsesc și nici nu aș vrea să iau, cred că ar fi prea scump. Mai am niște încărcătoare, unul de la un Samsung A5 și de la un S10+ (actualul telefon ). Oare pot să le folesc? Bineînțeles doar partea aceea care se bagă în priză, firul are o mufă diferită și nu merge. Cam ce ar trebui să am în vedere atunci când o să iau alt încărcător? Vrea unul care să nu afecteze bateria, bineînțeles sunt și încărcătoarele compatibile cu orice telefon, dar mi-e să nu afecteze cumva bateria. Help

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

E 75 lei unul original de Samsung cat de scump poate fi...

| AlexAL275 explică (pentru Catrice):

Păi e de Samsung, nu de oppo...

| Catrice a răspuns (pentru AlexAL275):

Pai da oppo nu-s telefoane ieftine? N-ar trebui sa aibă și încărcătoare eftine?
Poti folosi capetele dacă au aceeasi capacitate de încărcare, daca nu, îți timp bye-bye baterie.

| AlexAL275 explică (pentru Catrice):

Nu, nu sunt telefoane ieftine. Au și modele de top care sunt în top 10 Antutu Benchmark. Modelul meu este ieftin.