| andreinr1 a întrebat:

am un router cu wifi si doresc ca pe langa cele doua retele wifi adica WEP si WPA sa mai fac eu una cu numele meu sau orice nume dar sa nu fie cu parola, adica free wifi.Va rog mult sa mă ajutati.DAU Funda!

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

In general un router face o singura retea wifi. Reteaua poate fi protejata cu o cheie de securitate (algoritm WEP, WPA, WPA2, etc), sau poate avea protectie pe MAC (doar MACurile specificate au dreptul) sau poate fi fara protectie.

Tot ce trebuie sa faci este sa o lasi fara protectie. E contraindicat... dar daca asta vrei... asa poti sa obtii.

| aalexei a răspuns:

Daca ai indica si modelul, ti-as da un raspuns mai precis...
Sunt routere care au ceea ce vrei tu sa faci si sunt care nu au.