| alecsa91 a întrebat:

TPU!

Am un smartphone de aproximativ 2 ani. Intr-o discutie pe care am purtat-o, recent, cu cineva, am adus vorba despre modul imi care sterg ecranul smartphone-ului, iar persoana cu care vorbeam m-a pus pe ganduri. Si anume: nu e bine sa sterg ecranul cu solutie de geamuri... Eu asta fac, atat la telefon cat si la laptop. E corect? Daca nu, atunci ce sfaturi imi dati? Mentionez ca ecranul smartphone-ului are folie, si am inteles ca in acest caz se procedeaza diferit.

Astept sfaturile voastre. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Sarcopt a răspuns:

Nu este indicat soluțiile care conțin alcool, există soluție specială pentru curățarea ecranelor.

| bogdanveselu a răspuns:

Nu procedezi corect.Ar trebui sa il stergi cu o solutie de sters smartphonuri.