| Ambassaderåd a întrebat:

Frati si Surori! Vreau sa imi cumpar un caine. Anul asta nu, dar la anul da. Dar pana atunci, ce sfaturi imi dati? Astept sfaturile voastre/ Funda of coursehee hee![ mentionez, nu pechinezi ...rase miciwinking ]

Răspuns Câştigător
| Barbie331 a răspuns:

Tu zici aici rase mici sau mari?
Mici: Pai incearca cavalier king charles spaniel, shitzu, yorkshire terrier toy, weastie, shnautser... Cauta pe google si scrie rase mici!

Mari: Golden retriver, rotwaler, dalmatian, ciobanesc, ciobanesc german, shnautser mediu sau sau mare... Cauta pe google si scrie rase maride catei!

Sper cate-am ajutat, fundita mie, plz?

7 răspunsuri:
| Ambassaderåd explică:

Bun, multam de catei big grin, cei pe care i-am vizionat sunt: Akita. caini frumosi, dar cica nu-i poti tine in apartament sad, rottweiler, pitbull, chow-chow, ai stiu, si sunt caini care merita foarte mult antrenament, si daca nu-ti impui tu autoritate, apai ai dat de belea mai tarziu; doberman, nu-i tipul meu, Shar-pei, Labradoodle, Bernard, Border Colie si Golden Retriever nu sunt tipu meu,,, cu exceptia lui Saint Bernard ca e foarte dragastos :X, si atasat de familie, special copii! Imi place ca s-au mentionat cainii nostri de stana, ce-mi plac foarte mult happy, mai exact Ciobanesc Carpatin, Ciobanesc Mioritic si inca unii ce imi plac Ciobanesc Caucazian si Arcan Ciobanesc... Dar vreau sa vad ce mai stiti happy. poate mai sunt rase frumoase

| Ambassaderåd explică:

Eu mi-am gasit cainele, e combinatie intre pitbull cu rotweiller, dar e pasnic, inteligent, elegant, si usor de dresat in comparatie cu ceilalti doiwinking -adica- Cane Corso :X:X! dar dau funda. ce sa faci

| anamaria91 a răspuns:

Preferatul meu este Golden Retriever :X
Cea mai inteligenta rasa de caini e Border Collie.
Huski e foarte frumos dar necesita multa miscare.
Ciobanesc german e un foarte bun caine de paza.
Saint Bernard din nou unul din preferati. E urias, dar foarte docil si dragastos!

| CarmenR a răspuns:

Buna, am 4 puiuti labrador, foarte draguti dar a caror intretinere costa foarte mult. 0729120154

| Schatten a răspuns:

Samoyede (este o minunatie de caine), Husky, Labrador, Golden retriever, Akita, Ciobanesc de Maremma.(: eu ti-am spus rasele mele preferate. XD

| Kheeda a răspuns:

Sa inteleg ca nu vrei rase mici. Daca vrei pentru apartament eu iti recomand amstaff-ul, pitbull-ul, chow-chow, doberman, rottweiler. daca stai la curte e ok pentru ca iti poti lua un caine de talie uriasa cum ar fi ciobanescul carpatin, ciobanesc mioritic. Orice rasa iti iei, cainele are nevoie de afectiune, rabdare mai ales cand este mic. Trebuie sa ai timp de el, sa il scoti afara, sa-i dai sa manance, dus la doctor cand e nevoie happy Daca mai ai intrebari da`mi add : florysa_lg.

| Sorina111 a răspuns:

Iti recomand sa iti iei Golden Retriever http://www.youtube.com/watch?v=kI4EbABtJQ0 Este ideal pentru familie si e si rasa mare, cum doresti tu. Sau alte recomandari : Labrador Retriever http://www.youtube.com/watch#! v=0cj81wHmfXc&feature=channel, Shar-pei http://www.youtube.com/watch#! v=pMkrdFxdCww&feature=channel Labradoodle http://www.youtube.com/watch#! v=le2FfZ24o9s&feature=channel, Saint Bernard http://www.youtube.com/watch#! v=onaC07R0oVE&feature=channel, Akita http://www.youtube.com/watch?v=KuHZbzvnX7g. Sper ca ti-au fost de folos link-urile.