| CatalinOrzan a întrebat:

am un wirelles de la TP-LINK. Am bagat CD-ul lui in calculator, toate bune, dau finish si nu ma pot conecta nici de pe tabltea nici de pe PC nici de pe laptop si nici de pe telefon, desi imi apare semnalul full si conectat. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Probabil nu l-ai configurat bine. Daca ai net de la RDS trebuie sa bifezi la pppoe, introduci user-ul si parola date de rds si atat.
Daca ai altceva in afara de rds, trebuie sa faci o conexiune statica ip, si sa clonezi mac-ul cam atat ar fi.

| CatalinOrzan explică (pentru laurentiu80):

Stiu, stiu, dar nu merge! Asa l-am configurat!

| CatalinOrzan explică (pentru laurentiu80):

Stiu, stiu, dar nu merge! Asa l-am configurat! Si am de la RDS!

| laurentiu80 a răspuns (pentru CatalinOrzan):

Deci daca l-ai configurat trebuie sa suni la rds si sa le zici ca ai instalat un router wireless, ca ei sa actualizeze mac-ul in baza lor de date. Fara sa suni nu-ti va merge netul, asta in caz daca l-ai confugurat bine. Te vor rezolva cam in 30 de minute.

| CatalinOrzan explică (pentru laurentiu80):

Multumesc, problema era ca tot timpul dadeam static ip sau dinamic ip ci nu pppoe.

| CatalinOrzan explică (pentru laurentiu80):

Nu a dost asta, nu am sunat la ei, problema era ca dadeam la static ip sau dinamic ip in loc de pppoe.

9 răspunsuri:
| mitza97 a răspuns:

Tu sti parola tot?

| CatalinOrzan explică (pentru mitza97):

Da, stiu parola, eu am pus-o. Fara Wirelles merge internetul (pe direct).

| mitza97 a răspuns (pentru CatalinOrzan):

Poate te ajuta sa dai un restart...sti ca dupa ce ins un driver trebuie sa dai un rr...

| CatalinOrzan explică (pentru mitza97):

Am dat de 1.000.000 de ori!