| costeaboy a întrebat:

am venit cu 2 configuratii pc si vreau sa aflu parerile voastre despre ele, va multumesc!

configuratia pc 1

Placa de baza ASRock B85M Pro4 lga1150

Procesor Intel Pentium Dual-Core G3420 3.2GHz/3mb Box

Hard disk WD Blue 500GB SATA-III 7200 RPM 16MB

Memorie KingMax 4GB DDR3 1600MHz

Placa video MSI Radeon R7 250 OC 1GB DDR5 128-bit

Sursa Corsair Builder Series CX430

Carcasa Zalman ZM-T4

Ventilator / radiator RAIDMAX 120mm Brown(2 bucati)

Configuratia pc2

procesor INTEL Core i3-4130 3.4ghz/3mb lga1150 box

placa de baza ASROCK H87M PRO4LGA1150

memorie KingMax 4GB DDR3 1600MHz

Hard disk WD Blue 500GB SATA-III 7200 RPM 16MB

carcasa COOLER MASTER RC-K350-KWN2

Sursa Corsair VS Series VS350

Ventilator / radiator RAIDMAX 120mm Brown(2 bucati)

?

36 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns (pentru costeaboy):

Ce monitor ai

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru costeaboy):

Oricum din ce vad pe site placa video ar trebui sa vina cu un adaptor DVI-VGA deci o sa mearga.

| DeyCj a răspuns (pentru costeaboy):

„e mai buna la procesoarele Intel cu soket 1150, sunt niste placi de baza pentru ele extrem de performante si bune, la amd sunt putin mai veki "
Nu te supăra ca te întreb, dar câte plăci de bază AMD moderne ai testat de faci afirmația asta?
Când zic de plăci de bază, eu înțeleg că placa de bază trebuie să fie de bază, așa cum fundația unei case trebuie să fie solidă, așa trebuie să fie și placa de bază la un PC.Deci testează modele pe Fm2 cele cum trebuie nu ieftinăriile, și apoi vei vedea că cele pe Intel sunt cam....primitive, versus de cele pe Amd. Testat și dovedit. happy

| costeaboy explică (pentru FatUglyVirgin):

Eu stiu de treaba asta cu adaptor, poate sa mearga de la dvi la vga?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru costeaboy):

Omule folosesti adaptoru ala si gata, ce atatea intrebari

| costeaboy explică (pentru FatUglyVirgin):

Ok