| teemo2000 a întrebat:

Am windows 7 ultimate si de 4 zile in fiecare zi gaseste cate 35-40 de update-uri. Si ma ingreuneaza foarte tare deoarece merge foarte greu laptopul de cand tot face aceste update-uri. Care poate fi problema si cum as putea sa o remediez?

11 răspunsuri:
| Apollo007 a răspuns:

Renunța la windows 7 si baga windows 10. Il poti lua de pe site-ul oficial Microsoft si apoi il activezi cu Microsoft tokit sau orice alt activator preferi.

| lpavel a răspuns:

Nu se poate remedia pana nu-si face update-urile! Daca vei opri sa faca acele update-uri pc-ul tau nu va mai functiona bine si va fi vulnerabil la virusi!

| roanunt a răspuns:

E instalat de curand? Daca este instalat de curand, Windows 7 isi face update-uri dupa instalare. Asa cum a mai spus cineva, incearca Windows 10.

| MihaitaMihai1989 a răspuns:

Debifeaza automatic updates. si boom nu iti mai apare.

| dannyel86 a răspuns:

Poti opri actualizarile. Sigur, sistemul devine vulnerabil, dar un antivirus instalat poate reduce rata de infectare a pc-ului. Eu folosesc Windows Xp fara actualizari si functioneaza foarte bine!
https://www.youtube.com/watch?v=-yGgSZzbU7M

| Lioana a răspuns (pentru dannyel86):

La Windows 7 poate ca merge cu oprirea actualizarilor dar la Windows 10 degeaba o faci pentru ca se seteaza singur iar pe automatic updates.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oprești actualizările automate, însă nu este recomandat:
https://www.youtube.com/watch?v=GQyL1_UvOkU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lioana):

Uite ce am găsit pe WindowsCentral:
https://www.windowscentral.com/......windows-10

Și la Windows 10 funcționează.

| winter a răspuns:

Te sfatuiesc sa renunti la windows 7 si sa treci la windows 10, este mult mai lite si se poate instala free chiar de pe site-ul lor, doar ca trecerea si acomodarea va fi mai greu dar ok, mi-e mi-a luat 1 saptamana sa ma acomodez cu el, este anormal sa se instaleze atatea update-uri, cred ca mai degraba este o eroare in windows 7

| flixbuster a răspuns (pentru winter):

Windows 7 SP1 (versiunea curenta de Windows 7) a fost RTM in Feb 2011 (cam acum 7 ani). In momentul in care in anul de gratie 2018 instalezi un Windows 7 SP1 nou-nout, ai de facut cam 7 ani de update-uri. Nu e nici o eroare.

Sfatul cu Windows 10 e in general bun dar ce te faci cand ai o placa video decenta pentru ce vrei sa te joci dar care are drivere cu accelerare 3D de la producator doar sub Windows 7 si niste drivere basic (fara 3D sau setari avansate) sub Windows 10? Exemplu: AMD Radeon HD 4670. Raspuns: tii cu dintii de Windows 7 pana in Jan 2020 cand va fi EOL si eventual speri la o minune ca la Windows XP sa mai lungeasca Microsoft suportul si la Windows 7.

| flixbuster a răspuns:

Il pui pe Automatic Updates (implicit va face instalarile la 03:00) si il lasi pornit intr-o noapte. Ar trebui sa isi faca singurel cam toate update-urile si a doua zi dimineata sa il gasesti actualizat.