| watchdogs18 a întrebat:

as dori sa stiu daca acest calculator (Procesor: Intel i5 4590
Cooler procesor: Cooler Master Hyper 212EVO
Placa de baza: Asrock z97 extreme 4
Placa video: Gigabyte Radeon RX 460 Windforce OC 4GB
Memorie RAM: Kingston HyperX Fury 8gb 1866 NEGRU, 2X4GB
Sursa: Thermaltake Smart SE 630W
Hdd: Western Digital 1 TB, 7200 RPM, SATA 6 GB/s, 64 MB Cache, 3.5 "
Sdd: Kingston 120GB SSDNow UV400 SATA3,) este bun pentru editare foto si video?

Răspuns Câştigător
| emipenet a răspuns:

Buna! Nu este rau, e chair bun, daca il folosesti numai la edit e foarte bun, sper sa te bucuri de el, dar pentru editare cel mai bun este in laptop, eu it recomand laptop dar poti face ce vrei tu
ps. daca vrei te ajut si cu laptop de ales
funda?winking

5 răspunsuri:
| watchdogs18 explică (pentru emipenet):

Salut, stiu ca e bun laptopul, dar eu am luat deja memoriile RAM si carcasa si am pregatit carcasa cu 5 ventilatoare :d

| RAY a răspuns (pentru emipenet):

Tu ai facut vreo facultate de IT sau un curs de IT de recomanzi omului un laptop? cum poti sa recomanzi un laptop pentru editare video cand un desktop e net peste ce ofera un laptop, nu se compara puterea unui desktop vs pc, iar despre acest sistem e pe naiba foarte bun pentru editare video, e bunicel, pentru 4k trebuie alt desktop mult mai bun

| emipenet a răspuns (pentru RAY):

Frate dar tu, daca vrei sa mergi undeva si vrei sa editezi in video sau o imagine, si trebuie atunci sa o editezi, ce faci? mergi pana acasa ca sa editezi poza? poate o sa zici, da, dar daca esti pleca la foarte multi km? ce faci? vai dar ce gandire ai

| RAY a răspuns (pentru emipenet):

Despre ce vorbeam eu si ce ai scris nu au legatura, eu vorbesc ca un desktop e peste un laptop numai vb ca un desktop e mai ieftin asa ca portabilitate e ok dar cine editeaza sta acasa

| emipenet a răspuns (pentru RAY):

Bine, te las pe tine ca ''cel stiutor''