| LucaTheodor a întrebat:

As vrea sa fac un video pe care sa il postez pe youtube, dar am nevoie de un program in care pot face setari la videoclip, adica:
-Sa ii pun muzica de fundal
-Sa il tai si sa fac mai multe parti intre care sa scriu
si altele

Videoclipul pe care vreau sa il fac este despre origami.

Cel care da un program bun are funda!

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Ai primit raspunsuri cu buna intentie dar nu suficient de bune.
Incearca camtasia studio 7 daca esti incepator in aceste lucruri si vrei sa iasa cat de cat ceva mediocru, dar sa iasa ceva.
Poti pune muzica pe fundal, poti taia, copia etc.
Daca vrei ceva calumea, un program care este si pentru profesionisti si pentru incepatori si in care se lucreaza usor, bine nu mai spun si faptul ca video-urile facute in acel program ies foarte bine (ti-o spun din proprie experienta, am facut cateva video-uri), iti recomand Sony Vegas 9 sau 10.
O sa ti se pare greu la inceput, si o sa vrei sa te dai batut.
Uita-te la 2-3 tutoriale pe youtube, si te asigur ca imediat ce te prinzi cum se lucreaza in el, o sa vina totul de la sine si o sa ai un video bun, facut intr-un program bun.
Poti incerca si Premier Pro, este la fel de bun ca Sony vegas, si poate putin mai usor, dar eu unul prefer Sony vegas cand vine vorba de facut un video mai lung, si mai ales daca ai ceva asteptariwinking

6 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Pai le poti edita cu mai multe: http://www.idownload.ro/modules/wfdownloads/viewcat.php?cid=174. Cum le poti folosi, poti afla de la ''ajutorul'' de la fiecare program sau cu tutorialele de pe you tube :). Succes!

| Silvica76 a răspuns:

Daca ai windows 7 incearca cu movie maker, e foarte bun face tot ce ai nevoie.

| Borsko a răspuns:

Camtasia e ok, poti si sa filmezi cu el dar cel mai profesional si cel mai bun e Sony Vegas, indiferent de versiune. La fel si Adobe After Effects dar e greu de priceput. happy

| TheKillerOfKillers a răspuns:

Poti folosi Sony Vegas sau Movie Maker.

| knockouuuut a răspuns (pentru MenInShadow):

Sti de unde pot descarca Sony Vegas 9? am tot incercat si nu am reusit, si am ramas tot la AVS video editor.sad

| MenInShadow a răspuns (pentru knockouuuut):

Poti descarca programul de oriunde, sa fie gratis, si apoi o licenta sau un patch.
Incearca sa descarci de pe (nu am voie sa spun asta dar poate vezi inainte sa-mi fie sters raspunsul) to....r.....ent.
E de aciki a trebuit sa-l iau ca sa fie in engleza.
Tot ce trebuie sa faci este sa descarci un Sony vegas 9 sau 10, nu conteaza daca este full. Descarca o versiune gratis, si dupa poti cauta pe net "how to make Sony vegas 9/10 full" si gasesti imediat.
Deci incearca pe to_____r____ent