| livia123rotaru a întrebat:

asta e o intrebare ciudata dar stiti cumva cum poti face o folie de protectie pentru ecran la telefon?
multumesc!
cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Foloseste draga, folie din aia alimentara de infoliat!
solutie de moment!
eu personal am folosit o perioada de cateva zile, macar nu am zgariat ecranu!
la telecomanda, ce crezi ca pun? folie de Samsung s8?

3 răspunsuri:
| Tiopevuz a răspuns:

Banda adeziva transparenta, zic si eu :-)

| johnnny123 a răspuns:

Deși pare un obiect simplu, fabricarea unei folii necesită o linie de producție profesională și materiale de calitate. Nu o să-ți poți face niciodată singură o folie care să aibă calitățile necesare (transparență, rezistență, lipire sigură fără a afecta ecranul, etc) și care să se potrivească perfect pe ecran.

Este ca și cum ai întreba "Cum aș putea să-mi fac un bec?"

| LinxCont a răspuns:

E mai buna o folie de protectie cumparata decat o improvizatie.
O varianta de luat in calcul atunci cand nu se gaseste folie de protectie exact pentru modelul de telefon pe care-l avem este folosirea unei folii pentru alt model de telefon, folie care sa aiba dimensiuni apropiate sau chiar folosirea unei folii mai mari (tableta) din care se decupeaza atat cat avem nevoie.