| Myraa35 a întrebat:

Calculatorul meu are cativa virusi si vreau sa il restartez complet.Am windows 8.1, si totusi cand apas pe butonul,,Get started,, de la,,Remove everything and reinstall Windows,, imi cere,,Recovery media,,. Imi poate explica cineva ce pot sa fac pentru a fixa problema, va rog? Dau funda

Răspuns Câştigător
| AlexSePlictiseste a răspuns:

Recovery Media este un intermediu prin care acel computer transfer datele necesare intr-o sursa cu memorie. Asta inseamna ca acesta va pune programul care instaleaza windows-ul si Licence key-ul pentru windows intr-un flash drive, pentru a putea sa faca un reset complet. Asta inseamna ca ai nevoie de un stick USB cu minim 8Gb, Si dupa poate fi selectat, se va transfera, Iar dupa se va restarta complet.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Calculatorul daca se restarteaza nu se schimba Windowsul. Nu-i ca la telefonul cu Androit. Iei un DVD sau un stick si pui pe el Windowsul si faci stergerea partitii lor si reinstalare. Uita-te si aici: https://www.youtube.com/watch?v=JXtKqtenq38

| gelu1970 a răspuns:

Cand ai cumparat pc probabil ca l-ai cumparat cu o licenta oem.
pc are o partitie recovery vizibila sau ascunsa in functie de marca pc. acel "media recovery" sunt dvd-urile sau un stick pe care tu ar fi trebuit sa il creezi cand ai startat calculatorul si te atentiona ca trebuie sa creezi media recovery pentru atunci cand vei avea nevoie de el. normal ar trebui sa poti sa faci acel recovery daca nu ai atins acea partitie si bineanteles cu conditia sa existe partitia respectiva.
daca vrei mai mult ajutor scrie.