| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

cat de bine ar merge jocurile pe un pentium g4440 cu o placa video gt 1030? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Superior a răspuns:

Sa-ti faci o idee https://www.youtube.com/watch?v=QyltDBo3m_A fix cam asa vor merge jocurile. Nu conteaza ca are i3 ala, i3 si Pentium sunt fix la fel, difera doar numele. INTEL TEAPA

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Procesorul e foarte okay, placa video, meeeh.

| RAY a răspuns:

Depinde de joc logic

| alexboss2020 a răspuns:

Ar merge decent dar nu pe setari high am vazut benchmark-uri ca duce jocurile pe medium ultimele dar tu o sa joci pe low deoarece nu ai un procesor suficient de puternic!

| SilviaDulcik a răspuns:

Aceste componente fac echipă bună, sunt suficiente și pentru ultimele jocuri apărute dar doar pe setări grafice minime și rezoluții mici, precum 720p, 900p.

| Alangi99 a răspuns:

Buna,

Dupa parerea mea, depinde ce fel de joc vrei sa joci. Nu ma pricep prea bine, insa cred ca cu cat un joc e mai nou cu atat va cere mai multe de la sistem. Ai putea te rog frumos sa specifici ce joc ai dori sa joci? Daca ma pricep, te ajut happy

Sper ca te am ajutat!

| alexboss2020 a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Sau 1080 pe low-verylow! Dar am vazut ca are un average 30-35 fps-uri ceea ce nu prea e ok!

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Placa video e si ea foarte ok, e egala unui GTX 750Ti. Poate juca destul de decent cu ea.

| DeyCj a răspuns:

Acceptabil.Nu te aştepta la performanţe de desktop că e laptop.

| Bbbbbbbbbgfddd explică (pentru Alangi99):

As vrea sa joc, unturned, player unknow battlegrounds, h1z1, far cry 4

| Alangi99 a răspuns (pentru Bbbbbbbbbgfddd):

Buna,

Cel mai bine e sa cauti pe net system requirements la fiecare dintre ele si sa faci o comparatie cu sistemul tau.

Sper ca te am ajutat!