| Raluca2409 a întrebat:

Bună,TPU! Ce aplicatie imi recomandati sa instalez pentru a functiona ca telecomanda la tv PHILIPS, SANYO sau chiar universala?

1 răspuns:
| CristianCRS a răspuns:

Daca scrii pe Google Play, remote control ai o gramada de aplicatii, poti lua cu incredere orice aplicatie cu o nota decenta, eu personal folosesc Mi Remote, o folosesc pentru televizoare LG si Samsung si un videoproiector hitachi si merge perfect, are o groaza de dispozitive. Cel mai important lucru este ca telefonul tau sa aibă un senzor IR(infraroșu) altfel e degeaba orice aplicație.