| unbaiatfrumos69 a întrebat:

ce înveți la electronică automatizări? Cam ce salariu ai putea primi, dau funda.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

In general, "automatizari" (cam "logic" nu?). Tot ce tine de automatizarea unui proces, sa nu mai trebuiasca sa lucrezi ceva "manual". In general o sa faci multa programare, limbaje de programare, si fizica/electronica etc. "Salariul" depinde de unde te angajezi; orice ti-ar zice oricine, daca tu termini facultatea x si-ti place sa te-angajezi in alta parte sau "nu gasesti" logic ca vei primi salariul pe care il vei primi, nu mai mult.

1 răspuns:
| BurteaSebastian a răspuns:

Inveti sa faci circuite electrice, sa repari electrocaznice iar daca vei termina liceul pe acest profil iar dupa aceea vei urma scoala de maistri care se face un 1 an te vei putea angaja intr-o fabrica.