| byapiki a întrebat:

Care dintre profilurile: electric, electronica automatizari si mecanica este mai bun? Si in ce domenii ai putea lucra?

5 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Daca dupa liceu urmezi facultatea in acelasi domeniu poti ajunge inginer. Daca ajungi inginer automatist, poti avea in cativa ani de zile salariu de pana la 1000 de euro in mana plus plimbat in diferite tari happy

| Clawd3lw a răspuns:

Electronica automatizari, clar. Si eu sunt la acest profil la liceul eu si sunt si celelalte dar am vorbit cu cativa de acolo si au zis ca se transfera la profilul meu.

| Clawd3lw a răspuns:

Si daca urmez\i acest profil devii TOTC(tehncian operator tehnica de calcul) si te ocupi cu intretinere si depanare hardware si soft pentru calculatoare si imprimante, proiectare si realizare retele de calculatoare, instalaţii electrice, supraveghere video, respectiv alarme

| byapiki explică (pentru Clawd3lw):

Doar atat?

| Clawd3lw a răspuns (pentru byapiki):

Da.
Atat am inteles din ce ne-a explicat diriga.