| LadyRoses a întrebat:

Buna, TPU!
De ieri am o problema la telefonul meu (Huawei P9 Lite) și nu pot face capturi de ecran.
Când apăs tastele respective pentru a obține captura de ecran, în bara de stare apare doar "Captura de ecran nu a putut fi realizată. Memoria este insuficienta"
Am un card SD de 32 GB și aș vrea ca aceste capturi să ajungă pe card. Cum as putea sa fac asta?
Până acum a mers, dar de ieri întâmpin aceasta problema
Menționez că a setat locația implicită pe card, dar nu s-a rezolvat nimic.

2 răspunsuri:
| Surtulecs a răspuns:

Buna! Pai nu cred ca poti restabili si locul unde se vor salva aceste capturi de ecran. In procent de 90% cam la toate telefoanele se salveaza in memoria interna a telefonului. O ai plina si de aceea nu iti mai permite. Exista aplicatii care te ajuta sa iti faci toate setarile cum vrei tu. Daca vei cauta tutoriale poate vei gasi. Iati si aplicatii de curatare memorie si de eliberare spatiu si muta toate capturile de ecran de pe memoria interna pe memoria SD ca sa ai spatiu pentru cele noi. Asta o poti face intrant in gestionare fisiere sau fisier sau cum ai acolo iconita specifica intrarii in memoria de stocare (interna si SD). Alta solutie mai rationala ca asta nu cred ca e.

Sper ca te-am ajutat!

| Ax3LdeV a răspuns:

Fii antena happy
Setari >stocare>locatie implicita setaezi card sd dupa se da restart, succes