| SkyWaves a întrebat:

Deci astazi eu trebuie sa pun Windows 10 pe un stick doar ca eu il pun de pe telefon. Daca il descarc apoi il pun pe stick este deja bootabil? Sau trebuie sa ii fac ceva?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia direct de aici, fără intermedieri

https://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10

| flixbuster a răspuns:

Ce te mai chinui cu stick USB... daca tot ai ISO de Windows 10 pe telefon, incearca asta:

https://www.maketecheasier.com/install-windows10-from-android

| SkyWaves explică (pentru sierra1):

Pai l-am descarcat dar eu nu stiu daca il pun pe stick daca e deja bootabil

| sierra1 a răspuns (pentru SkyWaves):

Scrii acel ISO pe un stick și așa devine bootabil (ex magic iso)

| flixbuster a răspuns (pentru sierra1):

Problema e ca vrea sa faca asta din TELEFONwinking

| sierra1 a răspuns (pentru flixbuster):

Să n-o facă

| an0n1mg1rl a răspuns:

Tu de pe telefon iei imaginea iso.
Cu programul Rufus, care se instalează pe PC, faci acea imagine ISO bootabila.

| an0n1mg1rl a răspuns (pentru an0n1mg1rl):

E simplu, trebuie sa ai stick-ul in PC, deschizi Rufus, selectezi imaginea iso, de pe stick se vor șterge toate fișierele pe care le ai și windows-ul va fi pe stick.

| SkyWaves explică (pentru an0n1mg1rl):

Pai asta e chestia. Mie imi trebuie sa fac stick bootabil ca sa pun sistem de operare pe PC