| Andrei_Razvanel_1999 a întrebat:

Cum fac un stick bootabil cu windows xp?

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Wintoflash

| Andrei_Razvanel_1999 explică (pentru gelu1970):

Il vede in bootmain?

| gelu1970 a răspuns (pentru Andrei_Razvanel_1999):

E cel mai fiabil program de a pune xp intr-un flash.

| NGheorghe a răspuns (pentru Andrei_Razvanel_1999):

Daca nu il vede stick-ul te bagi in BIOS si activezi boot to USB HDD, eventual schimbi si Boot Order si trebuie sa pui USB HDD pe primul loc sau dupa DVD-ROM
-daca il vede dar nu este boot-abil atunci iti da error gen: "sistem file not found"

| al3xander a răspuns:

Pai stick-ul trebuie sa-l faci cu un program, iti recomand http://wintoflash.com/download/en/
dupa trebuie sa setezi din BIOS ca sa boot-eze de pe stick, uite aici un tutorial cum se face http://pcsupport.about.com/od/tipstricks/ht/bootusbflash.htm

| Sorinacio a răspuns:

Iei programul Rufus, apoi downloadezi o imagine iso cu windows xp si trebuie doar sa apesi pe un buton ca sa se puna windowsul, daca nu ai inteleg, doar cauti pe youtube : how to make a bootable stick with rufus.

| Andrei_Razvanel_1999 explică (pentru Sorinacio):

Asta am mai incercat dar nu il vede in boot main sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei_Razvanel_1999):

Dupa ce ai facut asta trebuie sa mergi in bios si sa setezi sa boot-eze de pe stick.Acum cred ca boot-eaza de pe cd-rom.