| SintSmekerulTpu a întrebat:

dupa ce aprind laptopu peste 5 minute se stânge de tot si Iara trebuie sa il aprind, am încercat si sa bootez sa reinstalez windowsu si tot la fel dupa 5 min se stânge, de la ce poate sa fie?

5 răspunsuri:
| George_Iulian_1997 a răspuns:

Intra in bios si asteapta 5 minute sau 10. apoi daca iar se stinge e clar ca este o defectiune Hard-ware ce pot fi cauzata de procesor sau placa de baza

| Frank51 a răspuns:

Nu l-ai curatat de mult si radiatorul este plin de praf si se supraincalzeste, sau ai probleme cu bateria sau cu incarcatorul, una din doua.

| Bratu_Iuliana_1995 a răspuns:

Cred ca trebuie sa stai mereu cu incaracorul de la laptop-ul in priza! Asa e si al meu. sta cateva minute. apoi se inchide

| MRelenschi a răspuns:

De obicei procesor care depășește 70 grade C sau depinde care e limita fiecărui PC. Sau virus. Dar mai degrabă varianta 1. big grin

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia-ti un suport cu cooler pentru laptop si daca ai timp du-l la curatat: https://www.google.ro/#q=suport+cu+cooler+pentru+laptop