| SintSmekerulTpu a întrebat:

Ieri dupa ce am curatat pc de praf, am dat sursa jos a sa o curat si când am bagat totul la loc nu se mai aprinde pc. el funcționează dar nu se aprinde ecranul, nushtiu ce poate sa fie pentru ca culerele unitatea optica, merg.Am placa video integrată, poate de acolo o fi problema?

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Poti incerca cu o singura memorie, le schimbi intre ele, schimba slotul. Restart dupa fiecare! Bafta!

6 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

rolling on the floor M-a facut mama mester!
si eu am patit asa, l-am lasat vreo 2 zile fara curent si apoi cand l-am bagat s-a rezolvat problema. Ar putea fi de la cabluri, le-ai cuplat corect?

| stlucian a răspuns:

Sigur ai conectat de la sursa TOT! HDD!

| SintSmekerulTpu explică (pentru valentin75):

Slotul la memorie?

| SintSmekerulTpu explică (pentru stlucian):

Da, am conectat tot la HDD am conectat Ala ce vine de la sursa si e conectat un fir mare care vin din unitate optica si apoi trece prin HDD. La plaa de baza

| SintSmekerulTpu explică (pentru valentin75):

Mersi! A mers!

| valentin75 a răspuns (pentru SintSmekerulTpu):

Bafta!