| CristianStefan01 a întrebat:

Am o problema la calculator. Acum câteva zile s-a blocat si nu am mai putut face nimic. Am dat un restart si am vazut ca nu mai funcționează mausul, tastatura si monitorul [ nu le citea ]. Am dat un restart la BIOS [ am scos bateria de la placa de baza, am stat 10 minute si am bagat-o înapoi ]. Am aprins calculatorul si a mers. Am vazut ca nu am ora si am dat un restart. Din nou aceeași poveste, s-a blocat si nu mergea nimic sa fac. Am încercat aceeași chestie si nimic. In caz ca aveți nevoie, am un i3-2020, Nvidia Geforce GT 630, 6 GB ram. Ce poate sa fie?

Placa de baza primește curent, toate culerele merg inclusiv cele de la procesor si placa video, si am placa video integrată.

Răspuns Câştigător
| iwefgOficiall a răspuns:

Salutare poti sa ancerci sa scoti hardul si vezi daca porneste si daca ai 2 placute rami scoate una si ancearca cand cu una cand cu cealalta.