| CoDWAW7 a întrebat:

imi puteti spune va rog cum sa decodez telefonul, am un Sony Xperia Acro S, orice ma poate ajuta, si nu vreau ceva care sa fie cu plata; ceva program, stiu eu....

Răspuns Câştigător
| VladGH a răspuns:

Sunt mai multe variante dar nu se stie care este solutia, numai tu poti sa inecerci mai multe cautind pe internet. Uite aici niste info : http://translate.google.it/....../translate Mai este o solutie, instalind un nou firmware. Nici asta nu este usor, trebuie sa gasesti firmwar-ul compatibil si programul cu care sa il instalezi.

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Iar prinde bine daca il duci la cineva care se pricepe.

| CSIISC a răspuns:

Sunt Sute de tutoriale pe internet. Just Google It

| CoDWAW7 explică (pentru CSIISC):

Daa? vaai, nu am incercat sad...; Frate, daca gaseam pe google dupa atatea cautari un program nu mai intrebam aici happy

| CoDWAW7 explică (pentru VladGH):

Poti sa-mi explici ce e acela firmware? poate o sa-ti dau tie funda happy

| VladGH a răspuns (pentru CoDWAW7):

Gaseai si explicatia asta daca cautai in google happy, Firmware-ul este software-ul de baza incorporat intr-un dispozitiv hardware. Adica programul cu care functioneaza telefonul tau.

| CoDWAW7 explică (pentru VladGH):

Si acel program ramane si dupa ce faci update de soft?
stii ceva site unde as putea gasi acel firmware?, nu stiu, de unde isi iau mai multi sau cv de genul

| VladGH a răspuns (pentru CoDWAW7):

Sigur ca ramine ca-ci tu ii faci update la software, nu elimeni nimic doar ca il imputernicesti. Cel mai bine este sa te duci la un service, telefonul este scumpusor si daca te vei apuca sa faci ceva acasa poate sa nu se primeasca apoi o sa-ti para rau.