| LoveNpeacE a întrebat:

Buna TPU.
Incepand cu saptamana asta, cand vreau sa intru pe mess, desi introduc parola corecta, imi scrie ca imi e blocat contul. Pentru ca sa-l deblochez trebuie sa dau la "Forgot Password". Dau click si imi intra pe mail. Dupa aceea pot intra si pe mess.
Care poate fi problema? Daca incearca cineva sa imi sparga contul de ce nu mi se blocheaza cu totul? Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Cineva îţi accesează contul şi greşeşte parola... dacă încercă de vreo 5 ori parcă spune ''contul a fost blocat''. Nu ai de ce să te sperii, e un prost(a) care încercă să intre pe messul tău şi nu reuşeşte, de câte ori îţi apare aşa intri pe mail după pe messwinking. Aşa se întâmplă la toţi dar nu e nevoie să te ingrijorezi. (faci aşa de fiecare dată, după acel individ(a) o să se plictisească la un moment dat şi nu o să mai încerce)