| TheMusicBoy a întrebat:

Laptop-ul de cand l-am deschis tot arata Restoring your previous version of Windows...Cum pot face sa il opresc sa faca asta

Răspuns Câştigător
| Mehaita a răspuns:

Salut, am avut si eu aceasta problema si te pot ajuta.
In primul rand ai nevoie de un stick/cd bootabil cu windows-ul folosit.Pentru a rezolva problema trebuie sa intri in Boot Menu apasand o tasta specifica laptop-ului (FN+F1, FN+F2, FN+F10, FN+12, sau fara tasta FN). Dupa ce selectezi stick-ul/cd-ul bootabil are trebui sa iti apara pe mijloc INSTALL. Daca iti apare INSTALL NOW in stanga joc apare REPAIR MODE. Apase pe acel buton si astepti

16 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Mai intai trebuie sa specifici din ce cauza ti se intampla asta.
https://www.easeus.com/......ndows.html
Poate ajuta.

| TheMusicBoy explică (pentru LPCTSTR):

Am vrut sa-mi upgradez windows-ul dar am amanat.

| LPCTSTR a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Atunci este clar.
Daca poti intra in meniul boot, intra in startup repair sau efectueaza un backup sau un restore point.
Link-ul este mai sus.

| TheMusicBoy explică (pentru LPCTSTR):

Dar nu pot sa folosesc laptop ul de loc nu pot sa umblu tot imi arata aceasta chestie! pe ce tasta ar trebui sa apas sa dispara ca sa ma pot juca?

| LPCTSTR a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Normal, cand laptopul booteaza, apare numele companiei care l-a produs iar jos, in coltul din stanga jos, se prelungeste un text in care iti spune, ca pentru a intra in meniul BIOS apresi F12 si parca F8 pentru a deschide meniul de boot al sistemului de operare, pentru Win apesi extrem de repede F8 de cateva ori si ti de deschide un meniu, de acolo stii ce sa faci.
Iar mie mi se pare o idee incredibil de prosteasca sa anulezi upgradarea Win, mai ales ca ai acceptat niste termeni si conditii si ai fost de acord cu timpul de asteptare si cu posibilele riscuri, sincer, eu m-as fi gandit de 5 ori inainte de a anula ceva atat de imens.

| TheMusicBoy explică (pentru LPCTSTR):

Nu stiu de ce nu imi merg comenzile F8

| TheMusicBoy explică (pentru LPCTSTR):

Pai a trebuit sa plec si nu am putut sa las laptop ul pornit si mi se incarac destul de greu

| LPCTSTR a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Un clean install si esti rezolvat.
Daca ai date salvate in alte partitii, esti ok, daca nu, ia-ti adio de la ele.
Nu te mai complica.

| LPCTSTR a răspuns:

Iti spun cat mai simplu:
1 Reclama pe TPU este strict interzisa.
2 Daca vrei sa ajuti, ajuta, nu iti bati jc de altii.
3 Pe baza continutului raspunsului, contul tau poate fi suspendat.
4 Raspunsul dat aiurea (in special pentru puncte) atrage dupa sine suspendarea contului.

| TheMusicBoy explică (pentru LPCTSTR):

Nu se poate sa fac o șmecherie si sa nu mi le pierd? Trebuie sa il repar urgen altfel pot sa-mi iau adio de la viața!

| LPCTSTR a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Google it!
Incearca metodele lor, Youtube-ul este plin.

| TheMusicBoy explică (pentru LPCTSTR):

Am ajuns la OneKey Recovery ce trebuie sa selectez Restore from initial backup sau Restore from user's backup?

| TheMusicBoy explică (pentru LPCTSTR):

Uite ce imi apare SATA ODD MATSHITA DVD-RAM UJ8EI,SATA HDD ST1000LMO14-1EJ164,Network Boot Atheros Boot Agent ce aleg?

| TheMusicBoy explică (pentru Mehaita):

Si de unde iau un cd boitabil?

| Mehaita a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Mail simply este sea iei in stick de 4 GB so in IMAGE al windowsului tau si printr-o aplicatie poti as I'll faci bootabil, car ai nevoie de Inca un calculator

| LPCTSTR a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Sa inteleg ca ai un Win piratat?
Si dai restore from user's backup.